Categories
MICROSOFT 365

ONEDRIVE KLASÖR İSMİNİ DEĞİŞTİRME / KISALTMA YÖNTEMİ

Kurumsal olarak OneDrive kullanan birçok kullanıcı OneDrive masaüstü uygulamasını kullanırken klasör ve dosya isimlerinin çok uzun olmasından şikayetçi. Bu durum, OneDrive’ın bilgisayarınız üzerinde oluşturduğu klasör dizinin en üstüne şirket isminizi yansıtmasından kaynaklanıyor. Basit bir dosya isminin adreslenmesi bile şu hale geliyor: TEST KARDEŞLER NAKLİYAT VE DANIŞMANLIK İTHALAT İHRACAT LİMİTED ŞİRKETİ>>BELGELER>>MUHASEBE >>Fature.pdf

Bu gibi kullanım sorunlarına yol açan uzun klasör ismini kısaltmanın yolu Microsoft 365 tenantınız üzerinde kuruluş isminizi kısaltmak olacaktır.

Microsoft 365 Admin Center>>Ayarlar>>Kuruluş Ayaları>>Kuruluş Profili>>Kuruluş Bilgileri menülerini takip ettiğinizde aşağıdaki gibi kuruluşunuzun ismini ve adres bilgilerini düzenleyebileceğiniz menü karşınıza çıkacaktır.

Burada şirket isminizi daha kısa olacak şekilde düzenleyin ve kaydedin. Örn: TEST KARDEŞLER NAKLİYAT

Ardından kullanıcı bilgisayarında OneDrive uygulamasını açın ve Ayarlar menüsüne giriş yapın.

Bu menüde Account (Hesap) başlığına giriş yaptıktan sonra Unlink This PC (Bu bilgisayarın bağlantısını kaldır) seçeneğini kullanarak hesabınızı OneDrive’dan kaldırın.

OneDrive programını tekrar açın ve hesabınız ile uygulamaya giriş yapın. Oturum açtıktan sonra OneDrive dosya yolunun yeni kuruluş isminizle güncellendiğini göreceksiniz. Eğer bu ekranda hala eski kuruluş ismi yazıyorsa endişelenmeyin. Yalnızca bir süre beklemeniz gerekmekte. Yaptığınız değişikliğin kullanıcı tarafına yansıması birkaç saat veya birkaç gün sürebilir.

Yorumda bulunun

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s