Bir Outlook 2000 kullanıcısının beklentileri

Bir Outlook 2000 kullanıcısının beklentileri

Geçtiğimiz günlerde bir müşteri Outlook 2000’den Exchange Online’a bağlanamadığını belirtti. Evet yanlış okumadınız 2013 değil 2010 değil 2007 değil tam tamına 2000. Dedim üstat bir bağlantı ver sen neyin üstüne kurdun bunu? setup dosyasını nereden buldun? Bu bilişim sektörünün Göbeklitepe’si resmen. Hemen senin bu bilgisayarın etrafını bantla şerit çevirip yetkililere haber vermeliyiz. Bu bizim ele alabileceğimiz bir durum değil yani. Arkeologlar gelip diski kazmalılar bunun devamı olmalı windows 2000, limeware falan.

Bu esnada adam hala başka bir şeyin peşinde. “Yav napcaz şimdi biz para verdik buna” diyor. 22 senelik bir ürünün artık güncel olmaması ve bir çok güvenlik açığı barındırması nedeniyle desteğinin sona ermesine karşı ortaya koyduğun argüman bu mu yani? “para vermek”.

Olaya bir başka açıdan bakmasını sağlamak için şöyle bir örnek verdim. Senin yaptığın ne biliyor musun? Düşün, 70’lerdesin aldın eline çevirmeli telefonu kaldırdın ahizeyi facetime yapsın istiyorsun. Bu derece gerçeklikten uzak bir hareket yani. Bunun bir tık ötesi iki tane taşı birbirine vurup gönder-al yapmak olur.

Hayır bir insan neden desteklenmeyen düzgün çalışmayan bir üründen vazgeçmek istemez anlamıyorum. Sonuçta yalnızca bir program bu efsane kasa Corolla değil ki tutkunu olsun.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply