Kategoriler
MICROSOFT 365

OUTLOOK’TA GMAIL ÇALIŞMIYOR | MAILLERİ YÜKLEMİYOR

Outlook üzerinde IMAP olarak kurulan Gmail hesaplarında özellikle mail kutusu boyutu büyükse zaman zaman maillerin yüklenmemesi, çok geç gönder al yapması gibi sorunlar karşımıza çıkabiliyor.

Burada kontrol edilmesi gereken bir çok yön olabilir fakat sorun genel olarak Outlook’un Gmail sunucularından çekmeye çalıştığı abone olunmuş klasörler veya alt klasörlerdir. Gönder al işleminiz çok uzun sürüyorsa ve detaylarda aşağıdaki gibi “Synchronizing subscribed folders” yani abone olunan klasörlerin güncellemeleri yer alıyorsa aynı sorundan bahsediyoruz demektir.

Yapmamız gereken bu klasörlerinin senkronizasyonunu durdurmak. Outlook Send/Receive Groups menüsünden Define Send/Receive Groups seçeneğine tıklayın.

Mevcut grubu düzenlemek için Edit butonuna tıklayın

Get folder unread count for subscribed folders seçeneğinin başındaki kutucuk işaretli ise bu işareti kaldırın. Ayrıca diğer klasörleri devre dışı bırakı sadece gelen kutusunun güncellenmesi için Use the custom behavior defined below seçeneğini işaretleyin ve hemen altında gelen kutunuzu seçin. Bu şekilde kaydederek çıkış yapabilirsiniz. Outlook’u kapatıp açtığınızda gönder/al yaparken artık abone olunan klasörleri güncellemeye çalışmadığını göreceksiniz.

Bir süre mailleriniz güncellendikten sonra normal bir şekilde mail gönderme ve alma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Yorumda bulunun

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s