Kategoriler
HPE Storage & Server

SIMPLIVITY PLUG-IN CANNOT CONTACT THE VIRTUAL CONTROLLER HATASI

HPE Simplivity Plugin, Simplivity Federation’ı yönetme amacıyla Vcenter üzerine entegre edilmiş bir eklentidir.  Örneğin bir sanal sunucunun yedekleme veya restore işlemleri için üzerine sağ tıkladığınızda “All HPE Simplivity Actions” ile açılan menüden istediğiniz aksiyonu alabilirsiniz. Fakat bazı durumlarda bu menü erişilemez olabilir. Aslında bu aksiyon almanız için tamamıyla bir engel sayılmaz. Eğer yetkinliğiniz varsa veya biraz araştırarak OVC’ler üzerinden cli komutları ile de backup restore gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Fakat her halükârda buradaki bağlantı sorununu çözmek gerekiyor.

HPE Simplivity Federation’u kontrol ettiğinizde aşağıdaki gibi bir hata ile karşılaşabilirsiniz.

HPE SimpliVity Plug-in cannot complete the task because it cannot contact the Virtual Controller.

Yaşadığınız bağlantı sorunu network veya port değişikliğinden kaynaklanmadığını düşünüyorsanız öncelikle Vcenter üzerinde OVC sanal makinalarınızın Summary bölümünde ip adreslerini görüntüleyin. Muhtemelen buradaki ip adreslerinin 3’ü de aynı olacaktır. Sorunumuz da buradan kaynaklanmakta.

Yapmamız gereken sadece OVC sanal makinası üzerinde “Launch Web Console” butonuna tıklamak ve tarayıcı üzerinde console ekranını açmak. Bu işlemi tüm OVC’Ler için tekrar edin.

Tekrar OVC summary bölümünden ip adreslerini kontrol ettiğimizde 3 ip’nin de farklı olduğunu göreceksiniz. Artık Simplivity Federation bağlantısı hatasının ortadan kalktığını görebilir ve yeteneklerini kullanabilirsiniz.

Yorumda bulunun

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s