BİR OFFICE 365 KULLANICISININ TAKVİMİNİ FARKLI BİR KULLANICIYA AKTARMA

BİR OFFICE 365 KULLANICISININ TAKVİMİNİ FARKLI BİR KULLANICIYA AKTARMA

Öncelikle hesabın, takvimi kaydetmek (dışarıya farklı kaydetmek) için Outlook’un masaüstü versiyonunda ekli olması gerekiyor. Başka bir deyişle OWA üzerinden takvim kaydetme işlemini gerçekleştiremiyoruz. OWA’dan ancak paylaşma vb işlemler gerçekleştirebiliyoruz.

Outlook’un Calendar sekmesinde kullanıcının ilgili takvimlerini seçtikten sonra File menüsüne tıklayın.

File menüsünde Save Calendar seçeneğine tıklayın.

Takvim dosyasını kaydetmeden önce More Options seçeneğine tıklayın. Burada Date Range kısmında Whole Calendar (Tüm takvim) seçeneği ile takvimdeki tüm öğeleri seçmiş olacaksınız. Tabi isterseniz seçiminiz belirli bir dönemdeki takvim öğelerini de kapsayabilir.

Detailkısmında ise Full Details seçeneğini işaretleyerek takvim öğelerini tüm detayları görünecek şekilde kaydetmiş olacaksınız. Aksi taktirde import ettiğimiz kullanıcı bu takvim öğeleri hakkında sadece available/busy gibi yüzelsel bilgiler görebiliyor. Bu da genellikle istenmeyen bir durumdur.

Takvim dosyanız kaydedildikten sonra diğer e-posta hesabına OWA üzerinden oturum açabilirsiniz. Burada Outook masaüstüne ihtiyacımız bulunmamakta.

Kullanıcının Calendar sekmesinde Add Calender seçeneğini göreceksiniz.

Add Calender menüsünde Upload from file seçeneği ile daha önce kaydettiğiniz takvim dosyasını yükleyin. Hemen altında hangi takvime import edeceğinizi belirttikten sonra Import butonu ile işlemi tamamlayabilirsiniz.

Kısa süre sonra işlem tamamlanacak ve tüm öğeleri import ederken seçtiğiniz takvim üzerinde görebileceksiniz.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply