Kategoriler
MICROSOFT 365

Paylaşılan posta kutusundan gönderilen mailler gönderilmiş öğeler klasöründe görünmüyor

Paylaşılan posta kutuları doğası gereği birden fazla kişinin kullandığı posta kutularıdır. Kullanıcıların Outlook’u üzerinde ikinci bir posta kutusu olarak görünür ve gelen mailleri buradan kontrol edebilirsiniz. Fakat gönderilen mailer varsayılan olarak sizin posta kutunuzun gönderilmiş öğeler kısmına düşer. Bu da paylaşılan posta kutusunu kullanan diğer kullanıcıların gönderilen maillerden haberdar olmasını engeller.

Bu nedenle paylaşılan posta kutularının gönderilmiş öğeleri kendi gönderilen öğeler klasöründe tutması için Yönetim Merkezinden küçük bir değişiklik yapmamız gerekir.

M365 Yönetim Merkezi’ne giriş yaptıktan sonra Ekipler & Gruplar>> Paylaşılan posta kutuları menüsüne giriş yapın. Seçtiğiniz paylaşımlı posta kutusuna tıkladığınızda ekranın sağında bir menu açılacak.

Bu menüden Gönderilmiş Öğeler başlığında düzenle butonuna tıklayın. Bu posta kutusu olarak gönderilmiş öğeleri kopyala ve Bu posta kutusu adına gönderilmiş öğeleri kopyala seçeneklerini işaretleyip kaydedin.

Tekrar kontrol ettiğinizde gönderilmiş maillerin bir kopyasının paylaşılan posta kutusu gönderilmiş öğeler klasörüne düştüğünü göreceksiniz.

Yorumda bulunun

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s