Kategoriler
MICROSOFT 365

MICROSOFT 365 ÖZEL ETKİ ALANI EKLEME

Microsoft 365 Yönetim Paneli‘ne giriş yaptıktan sonra soldaki menüden Tümünü Göster seçeneğine tıklayın. Ardından Settings(Ayarlar) menüsünden Domains (Etki alanları) seçeneğine giriş yapın.
Bu menüde Add domain (Etki alanı ekle) seçeneği ile işlemi başlatın. Açılan pencerede özel etki alanınızı yazın. Örn: tayfuntek.com

Bu etki alanını kullan dedikten sonra Etki alanını doğrulama yöntemi olarak Etki alanının DNS kayıtlarına bir TXT kaydı ekleyin seçeneğine tıklayın.

Burada size DNS sağlayıcınıza iletmeniz gereken TXT kaydı verilecek. Bu kaydı DNS sağlayıcınız paylaştıktan sonra domaini başarı ile kaydederek devam edebilirsiniz.

Devam ettikten sonra mail alışverişi vb. servisleri sorunsuz kullanmanız için gereken DNS kayıtlarını girmeniz istenecek. Burada Diğer seçeneklere tıkladıktan sonra Kendi DNS kayıtlarınızı ekleyin seçeneğini seçin.

Karşınıza gelen pencerede Exchange ve Exchange Online Protection seçeneği işaretli gelecektir. Bu başlık altında bulunan kayıtların başındaki ok işaretine tıklayarak genişletebilir ve her birini DNS sağlayıcınıza iletebilirsiniz.
Sağlayıcınız bu kayıtları eksiksiz paylaştığında devam ederek mail alışverişini sorunsuz yapabileceğiniz şekilde domaininiz kaydedebilirsiniz. Fakat Teams ve cihaz yönetimi gibi hizmetlerin de tutarlı çalışması için bu sayfada bulunan Gelişmiş seçeneklere tıklayın.

Gelişmiş seçenekler altında Teams ve diğer M365 servisleri için gerekli olan DNS kayıtlarını göreceksiniz. Bunları da DNS sağlayıcınıza iletmeniz gerekmekte. Bu kayıtlar da paylaşıldığında Devam diyerek Domain kayıt prosedürünü eksiksiz tamamlamış olacaksınız.

Yorumda bulunun

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s