Kategoriler
LINUX

TEK TIKLA LINUX ANTRENMANI!

Şüphesiz, öğrenmek pekiştirmedikçe kalıcı bir eylem haline gelmiyor. Günümüzde bir çok sektör çalışanı ve son kullanıcı linux öğrenmek ve kullanmak istiyor. Ancak genellikle işlerimizi windows ve windows bağımlı sistemler ile çözmek zorunda kalıyoruz. Bu da linux ile olan haşır neşirliğimizi ek zamanlara itiyor. Bir çok kullanıcı için Linux’e dair edinilen bilgi ve tecrübeler yeri gelirse diye bir köşede beklemek zorunda kalıyor.

Buradaki linkten ulaşacağınız web sitesi, köşede bekleyen bu bilgi ve tecrübeyi taze tutmak hatta biraz da üzerine koymak için birebir. Siteye eriştiğinizde sizi direkt olarak linux terminali karşılıyor.

Terminal ekranı altında bulunan Challenges menüsünde ise bilginizi ölçmek ve pekiştirmek için bazı görevler bulunuyor. İster sıralı ister rastgele üzerine tıklayarak bu görevleri yerine getirebilirsiniz.

Eğer sizden isteneni yerine getirmek için komut yazarken tıkanırsanız “User submitted solutions” linkine tıklayarak sizden önceki kullanıcıların türettiği çözümlere göz atabilirsiniz.

Ayrıca bu web uygulamasını lokal olarak deploy etmek isterseniz “About” menüsünden detaylı bilgiye ulaşablirsiniz.

Yorumda bulunun

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s