Categories
LINUX

TEK TIKLA LINUX ANTRENMANI!

Şüphesiz, öğrenmek pekiştirmedikçe kalıcı bir eylem haline gelmiyor. Günümüzde bir çok sektör çalışanı ve son kullanıcı linux öğrenmek ve kullanmak istiyor. Ancak genellikle işlerimizi windows ve windows bağımlı sistemler ile çözmek zorunda kalıyoruz. Bu da linux ile olan haşır neşirliğimizi ek zamanlara itiyor. Bir çok kullanıcı için Linux’e dair edinilen bilgi ve tecrübeler yeri gelirse diye bir köşede beklemek zorunda kalıyor.

Buradaki linkten ulaşacağınız web sitesi, köşede bekleyen bu bilgi ve tecrübeyi taze tutmak hatta biraz da üzerine koymak için birebir. Siteye eriştiğinizde sizi direkt olarak linux terminali karşılıyor.

Terminal ekranı altında bulunan Challenges menüsünde ise bilginizi ölçmek ve pekiştirmek için bazı görevler bulunuyor. İster sıralı ister rastgele üzerine tıklayarak bu görevleri yerine getirebilirsiniz.

Eğer sizden isteneni yerine getirmek için komut yazarken tıkanırsanız “User submitted solutions” linkine tıklayarak sizden önceki kullanıcıların türettiği çözümlere göz atabilirsiniz.

Ayrıca bu web uygulamasını lokal olarak deploy etmek isterseniz “About” menüsünden detaylı bilgiye ulaşablirsiniz.

Yorumda bulunun

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s