Categories
Cloud

Ücretsiz! Oracle Cloud Mimarı olun!

Bu sıkıcı günlerde bedenen olduğu gibi zihnen de dinç kalmak önemli. Firmaların sunduğu ücretsiz eğitim ve sınav hizmetleri, hem profesyonel gelişim hem de motivasyon için bulunmaz bir fırsat.

Bildiğiniz gibi Covid-19 global krizi esnasında bir çok firma sahip oldukları kütüphaneleri, eğitim setlerini ve profesyonel gelişim için kullanılabilecek kaynaklarını herkese açık hale getirdi. Geçtiğimiz haftalarda bazı firmalar bu paylaşımı bir tık öteye götürerek sertifikasyon programlarının başlangıç seviye sınavlarını ücretsiz halde sunmaya başladı. Örn: “Microsoft Az-900 Azure Fundamentals” sınavı. Açıkcası bu kadarı bile bir çoğumuz için bulunmaz nimet kategorisindeyken Oracle bir seviye daha ileri giderek başlangıç, specialist ve architecture seviye OCI (Oracle Cloud Infrastructure) sertifikasyon sınavlarını 15 mayısa kadar ücretsiz hale getirdi.

Buraya tıklayarak tüm detayların açıklayıcı bir şekilde anlatıldığı sayfaya erişebilirsiniz.

Seçeceğiniz sertifika programına dair ücretsiz bir online kurs ve örnek sınav da size sunulmakta.

Bu eğitimleri tamamladığınızda veya gerekli bilgiye sahipseniz direk olarak pearsonvue üzerinden sınavınızı satın alabilirsiniz. Pearsonvue için bir hesabınız yoksa ekranın sağından “Create a web account” seçeneğine tıklayarak oluşturabilirsiniz.

Sınavı satın alırken “home or office” seçeneğini seçerseniz sınava evinizde girebilirsiniz. Sınav için insan ve teknolojiden izole bir odada olmanız yeterli. Sınav başlamadan önce gözetmen etrafı, telefonunuzun nerede olduğunu ve saat kullanıp kullanmadığınızı ona göstermenizi isteyecek. Sınav sona erdikten kısa süre sonra sonucunuza dair bir e-mail alacaksınız. Bu mail vasıtasıyla sonucunuzu kontrol edebilirsiniz.

Yorumda bulunun

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s